Konsultacje 

Wybierz najlepszą dla Ciebie formę dostępu do wiedzy i doświadczenia ekspertów

 
NOWA MISJA I STRATEGIA FIRMY
NOWE LUB POPRAWIONE PRODUKTY
ZARZĄDZANIE ZMIANĄ
procesy 
MODELE BIZNESOWE 
NOWY LUB POPRAWIONY MARKETING
Wejście na rynek
budowanie efektywności biznesowej

Konsultacje holistyczne

Multi kompetencyjne konsultacje z doświadczonym ekspertem holistycznym. Celem jest całościowe zbadanie sytuacji w przedsiębiorstwie. Identyfikacja i diagnoza zjawisk, potrzeb i dylematów w Firmie. Rezultatem są rekomendacje zmian lub przekierowanie do wyspecjalizowanych ekspertów  

Cena

od 500 złotych netto za godzinę*

* zniżka 40% dla klientów biur księgowych, które przystąpiły do Programu Partnerskiego   

Firma z Małopolski, produkująca wyroby z tworzyw sztucznych, od dłuższego czasu notowała spadki sprzedaży.  Właściciele chcieli sprawdzić czy i gdzie popełniają ewentualne błędy. Spotkanie z konsultantem CLBB przyniosło rekomendacje reorganizacji działu sprzedaży, opisania procesów, zakresów obowiązków pracowników, tak aby ich praca była bardziej efektywna. 

Spotkanie z konsultantem holistycznym CLBB było początkiem zmiany funkcjonowania przedsiębiorstwa handlowego z Białegostoku. Po przeanalizowaniu sytuacji firmy, okazało się, że przez kilkanaście lat nie było w niej planu marketingowego i strategii sprzedaży, co mocno utrudniało stałą i opłacalna sprzedaż.    

Dyżury ekspertów

Specjalistyczne, kierunkowe konsultacje. Efektem jest wspólnie wypracowany plan zmian dla przedsiębiorstw, w których niepożądane zjawiska lub potrzeby i dylematy zostały zidentyfikowane. Spotkania są realizowane w ramach cyklicznych dyżurów eksperckich 

Cena

od 500 złotych netto za godzinę*

* zniżka 40% dla klientów biur księgowych, które przystąpiły do Programu Partnerskiego  

W ramach dyżuru eksperckiego można wspólnie, precyzyjnie przeanalizować i wypracować rozwiązania w wielu istotnych sprawach biznesowych. Przekonała się o tym m.in. firma wulkanizacyjna z południa Warszawy. Rotacja pracowników była przyczyną obniżającego się poziomu usług i w konsekwencji odpływu klientów. Wprowadzenie zmian w wynagradzaniu oraz wprowadzenie elementów Employer Branding ustabilizowało sytuację w firmie i było początkiem zupełnie nowego podejścia do zarządzania biznesem.  

Dużym powodzeniem cieszą się też konsultacje z ekspertem marketingu, które pomagają m.in. w dopracowaniu produktu, polityki cenowej, określenia konkurencji a także komunikacji do klienta.  

Sesje konsultacyjne

Multi kompetencyjne sesje warsztatowe z doświadczonym ekspertem, przeprowadzane w przedsiębiorstwach z ich zespołem. Celem jest wspólna identyfikacja, diagnoza zjawisk, potrzeb i dylematów w Firmie. Rezultatem są rekomendacje zmian lub przekierowanie do wyspecjalizowanych ekspertów


Cena

od 500 złotych netto za godzinę*

* zniżka 40% dla klientów biur księgowych, które przystąpiły do Programu Partnerskiego  

Wprowadzenie nowego produktu na rynek jest wyzwaniem dla całej firmy. Poznański producent kosmetyków zorganizował sesję konsultacyjną na ostatnim etapie. Zespół firmy z ekspertem CLBB przeanalizowali projekt. W tym przypadku rezultatem były drobne zmiany w wyglądzie etykiety produktu, zmiany w strategii oraz przyśpieszenie daty wejścia na rynek.  

Mała firma z Katowic, specjalizująca się w organizacji koncertów podjęła decyzję, że chce rozszerzyć działalność o organizację sponsorowanych eventów oraz konferencji. Właściciele mieli świadomość, że główną barierą będzie brak doświadczenia i zupełnie nowe pole działania. Sesja konsultacyjna CLBB pozwoliła zdefiniować te bariery i przygotować plan ich pokonania. Obecnie firma ma na koncie 6 imprez i cały czas zdobywa nowe kontrakty. 

Lepsza Firma w pół dnia

6 godzinne, intensywne, multi kompetencyjne warsztaty przeprowadzane z zespołem przedsiębiorstwa. W pół dnia identyfikuje się, diagnozuje niepożądane zjawiska, potrzeby i dylematy w Firmie oraz wypracowuje projekt zmian opisany w czasie i gotowy do wdrożenia przez pracowników przedsiębiorstwa


Cena

980 złotych netto za 6 godzin Warsztaty mają swój ścisły scenariusz, dzięki czemu w 6 godzin, jest przeprowadzona głęboka analiza sytuacji firmy i wypracowane, gotowe do wdrożenia rekomendacje. Z usługi chętnie korzystają nie tylko firmy poszukujące pomocy ale też te, które dobrze sobie radzą na rynku ale szukają wyzwań, zmiany, nowego ducha. 
Dystrybutor  niemieckiego producenta pieców konwekcyjnych dla gastronomii od lat sprzedaje swoje produkty dzięki sieci dealerów. Jednak od pewnego czasu zauważa, że dealerzy oferują klientom również produkty innych producentów. Zostało to zidentyfikowane jako zagrożenie, ponieważ siec dealerska jest jedynym kanałem sprzedaży.  Wraz z ekspertem CLBB zostały wypracowane rekomendacje strategiczne dotyczące rozwoju kanałów sprzedaży i dywersyfikacji  źródeł przychodów dystrybutora.   
Ekspert odpowiedzialny za konsultacje i wdrożenia zarządcze:

robert kazimierski

Lider zespołu ekspertów ds. zarządzania i komercjalizacji

Menadżer, mentor, ekspert ds. zarządzania marketingowego, zarządzania strategicznego, zarządzania komunikacją. Specjalista ds. komercjalizacji, modeli biznesowych, wdrażania innowacji a także ds. audytów komunikacyjnych i biznesowych oraz restrukturyzacji komunikacji w firmach. Twórca innowacyjnych projektów biznesowych z zakresu mediów, reklamy, energetyki. Doradca ds. strategii informacyjnych w agencjach rządowych RP. Szkolił komunikacyjne przedstawicieli wielu branż i zawodów, od menadżerów po najważniejsze osoby w państwie. Były dziennikarz, producent telewizyjny, menadżer mediów. Pracował m.in. dla TVP1, TVP2, Polsat, TVN24, TVN Turbo oraz zagranicznych stacji.
Technik budowy płatowców, absolwent Zarządzania Firmą Europejską w Akademii Leona Koźmińskiego oraz Bezpieczeństwa Energetycznego w Collegium Civitas.
 
Napisz do nas